Haber

İsmail Saymaz paylaştı: Sinan Ateş ve azmettirici Doğukan Çep aynı karede

Sözcü İsmail Saymaz, Ankara’da öldürülen Ülkü Ocakları eski Başkanı Sinan Ateş ile cinayetin azmettiricisi olduğu iddia edilen Doğukan Çep’in fotoğrafını paylaştı.

Saymaz, ‘Sinan Ateş ve azmettiricisi aynı karede’ başlıklı yazısında, 2019 yılında dönemin Hukuk Büroları Genel Başkanı Sinan Ateş’in İstanbul ziyareti sırasında çekilen fotoğrafın ‘çekilmiş bir hatıra fotoğrafı’ olduğunu belirtiyor. Üsküdar’daki Aziz Mahmud Hüdayi Camii’nde hemşehrileriyle sabah namazını kıldırdıktan sonra caminin merdivenlerine çıktı. ‘ o yazdı.

Saymaz, fotoğrafın çekildiği sırada Çep’in İstanbul’da işlediği cinayetten arandığına dikkat çekti.

Saymaz’ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

Yeri: Üsküdar Aziz Mahmud Hüdayi Camii

Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş, İstanbul ziyaretinde arkadaşlarıyla sabah namazını kıldırdıktan sonra caminin merdivenlerinde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Üsküdar’da Aziz Mahmud Hüdayi Camii’nin merdivenlerinde…

Ateş’in yanında yardımcıları Aşkın Dinçer ve Aybars Köse bulunuyor. Öte yandan İstanbul İdeal Ocakları’nın eski lideri Kazım Erdi Aktuna ortaya çıkıyor.

Şu anda İdeal Ocakları Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Ömer Ulu, Deniz Güzelay ve Kadir Ensar Ejder de aynı çerçevede.

Bu fotoğrafı anlamlı kılan, kalabalığın arkasında ve en sağda duran siyah paltolu sakallı kişinin varlığıdır. Bu kişinin, fotoğrafın çekilmesinden 3,5 yıl sonra Sinan Ateş’in öldürülmesine azmettiren Doğukan Çep olduğu belirtildi.

Çep, fotoğrafın çekildiği sırada İstanbul’da karıştığı cinayetten aranıyordu.” (KAYNAK)

haber-cavdir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu