Haber

Parkta yürüyüş yapan genci bıçak tehdidiyle markete götürüp içki aldırdılar

ADANA’da Volkan Özhan (28) ile Bilal Şen (27), parkta yürüyüş yapan Ömer A.’yı (20) bıçakla tehdit edip, cep telefonunu gasbetti. Şüpheliler, yanındaki arkadaşı Mehmet Emin R.’yi (21) ise markete götürüp, zorla içki ve kuruyemiş aldırdı. O anlar güvenlik kamerasına yansırken, şüpheliler yakalanıp, tutuklandı.

Olay, 14 Kasım günü saat 21.00 sıralarında Seyhan ilçesi Kurtuluş Mahallesi’ndeki Atatürk Parkı’nda meydana geldi. Parkta buluşup, yürüyüş yapan Ömer A. ile arkadaşı Mehmet Emin R.’nin gerisinden iki kişi yaklaştı. Şüphelilerden biri cebinden çıkardığı bıçakla Ömer A.’yı tehdit edip, cep telefonunu aldı. Şüpheliler, Mehmet Emin R.’yi ise yolun karşısındaki markete götürüp, zorla içki ve kuruyemiş satın aldırıp, bölgeden ayrıldı. O anlar marketin güvenlik kamerasına yansıdı.

İÇKİ İÇERKEN YAKALANDILARArkadaşların ihbarı üzerine Gasp Ofis Amirliği takımları, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı. Güvenlik kamerası imgelerini inceleyen polis, şüphelilerin hırsızlık ve uyuşturucu husus ticareti hatalarından çok sayıda kaydı bulunan Volkan Özhan ile Bilal Şen olduğunu tespit etti. Eşkalleri doğrultusunda bölgede arama yapan gruplar, saatler sonra şüphelileri parkta içki içerken yakaladı. Yapılan üst aramasında Şen’in üzerinde olayda kullandığı bıçak ile gasbettiği cep telefonu ele geçirildi.TUTUKLANDILAR

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Volkan Özhan ile Bilal Şen, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Şüphelilerin gasbettiği cep telefonu ise Ömer A.’ya teslim edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu