Teknoloji

Platform macera oyunu Elypse bu ay çıkıyor

 
Yayıncı PID Games ve geliştirici Hot Chili Games, yandan görüşlü aksiyon platform oyunu Elypse’in PC sürümünün 17 Mayıs’ta Steam ve Epic Games Store’da yayınlanacağını duyurdu. Oyunun PlayStation 5, PlayStation 4 ve Switch sürümleri 2019 yılında çıkacak. 2023’ün sonları.
 
Oyun bize çeşitli platform zorlukları sunacak
 
 
 
Trajik bir hikayeye adım atıp Elypse’in harap olmuş dünyasını keşfedebileceğimiz oyunda çeşitli gizemleri de açığa çıkarabileceğiz. Gizemli bir dünyada kaderimize karşı savaştığımız oyunda “metroidvania” mekaniğiyle de karşılaşacağız. Dolayısıyla güçlü bir platform oyunu bizi bekliyor olacak.
 
Metroidvania tarzı oyunlar, geçemeyeceğimiz bir yerden geçmek için geri dönebileceğimiz, orada bir süre idare edebileceğimiz ve yeni mekaniklerle o kısmın üstesinden gelebileceğimiz içerikleri bizlere aktarıyor. Bu da oyunda daha fazla mücadele edeceğimiz ve ilerleme hissi yaşayacağımız anlamına geliyor. Bu durum Elypse oyunundaki sözlere de konu olmaktadır.
 
Genel olarak oyun arka planda bize bir hikaye anlatacak. Bu hikayenin bir parçası olarak, farklı platform zorluklarıyla karşılaşacağız ve ilerlemeye çalışacağız. Platformları aşmak için bir süre çalışmamız gerekecek. Geçerken hikayeyi ilerletecek ve sona doğru gelmeye başlayacağız.
 
Elypse çıkış tarihi fragmanı
 
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu