Haber

Putin’den Gagarin Nişanı: uzaydaki olağanüstü başarılar için sunulacak

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, uzay alanında olağanüstü başarılar elde edenlere takdim edilecek “Gagarin Nişanı”ödülün düzenlenmesine ilişkin kararnameyi imzaladı, belge Rusya Federasyonu resmi belgelerinin web sitesinde yayınlandı.

Kararname metninde “Rusya Federasyonu devlet ödül sisteminin daha da geliştirilmesi amacıyla Gagarin Nişanı’nın düzenlenmesi” ifadelerine yer verildi.

Belgede, Gagarin Nişanı’nın, uzay uçuşu, uzayın keşfi, araştırılması ve kullanılması ile ilgili insanlı uzay uçuşu programlarının ve ayrıca uygulanmasında olağanüstü başarılar elde eden Rus vatandaşlarına sunulacağı belirtiliyor. söz konusu programlar. ‘savunma ve güvenlik çıkarları da dahil olmak üzere uzay faaliyetleri alanında devlet politikasının uygulanmasındaki olağanüstü başarılar için’ ayrıca roketVe uzayTeknolojilerin geliştirilmesi için de verilebileceği kaydedildi.

Gagarin Tarikatı’nın uzay alanında RusyaŞirket ile iş birliğine aktif olarak katılan yabancı uyruklu vatandaşlara sunulabilecek yazıda bahsedilen yazıda, milli uzay gemilerinin geliştirilmesinde elde edilen yüksek başarılar için iş ve teşkilat topluluklarının da ödüllendirilebileceği vurgulandı.

akkus-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu