Haber

TKP Diyarbakır milletvekili adayının evine polis ‘yanlışlıkla’ baskın düzenledi: ‘Haklarınızı alın’

Diyarbakır’da polis bu sabah Türkiye Komünist Partisi (TKP) milletvekili adayı Abuzer Görgüç’ün evine baskın düzenledi. Evi arayan polis, daha sonra “yanlışlık var” diyerek evden ayrıldı.

TKP Diyarbakır İl Teşkilatının sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Sabah saatlerinde milletvekili adayımız Abuzer Görgüç’ün evi polis ekipleri tarafından basıldı. Adayımız Abuzer Görgüç’ün odasına girilerek şahsi eşyaları karıştırıldı ve eşyaları karıştırıldı. kişisel eşyalarının usulsüz fotoğraflandığı, daha sonra polis ekiplerinin hata yaptığı açıklamada, “Adayımıza yönelik bu hukuksuz uygulamayı kınıyor, olayın takipçisi olacağımızı beyan ediyoruz” denildi.


‘ÜST KAT UYUŞTURUCU OPERASYONU DEDİ’

Abuzer Görgüç, soL’ye olayı, özel harekât ekiplerinin sabah 06.00 sıralarında evi aradığını, ardından “uyuşturucu operasyonu” için yukarı çıktığını ve “yanlışlık olduğunu” söylediğini anlattı.

Görgüç, “Amcam kapıyı açtı, açar açmaz hepimizi yere yatırdılar. Bir süre yerde beklettiler. Daha sonra odaya aldılar. Yarım saat kadar odada bekledik. Yarım saat kadar odada bekledik.Özel harekat polisi tüm evi kamerayla gezerek filme aldı.Karşı komşumuza da birebir başvuru yapıldı.Parti ile ilgili belgelerim daha sonra üst katımıza uyuşturucu operasyonu için geldiklerini yanlışlık olduğunu tutanak tuttular sonra da ‘Haklarınızı savunalım yanlışlık olmuş’ dediler. Aynı şeyi komşularımıza da söylediler.

TKP Parti Meclisi üyesi, Anayasa Mahkemesi eski raportörü Ali İstek Aydın, bu durumun kabul edilemez olduğunu ve gerekli yasal yollara başvurulacağını söyledi. (HABER MERKEZİ)

haber-altinozu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu