Haber

Dayanışma Saygı ve Koruma Derneği depremzedelerin yanında

Merkezi Gaziantep’te bulunan Dayanışma, Saygı ve Savunma Derneği, depremin ilk gününden bu yana AFAD ve Kızılay ile uyum içinde vatandaşların yanında yer aldı.

Dernek, 1 adet gezici sağlık hizmet aracının yanı sıra hijyen kiti ve kadınlara özel ihtiyaç malzemeleri dağıtımı ve diğer 2 kampta günlük 20.000 kişiye ulaşan mutfaklarla hizmet veriyor.

Hatay bölgesinde gönüllü acil destek ekibinin bulunduğu dernek, ihtiyaç duyulduğunda herhangi bir kurum veya derneğe iş gücü desteği vermektedir.

Dayanışma Saygı ve Müdafaa Derneği toplamda 10’dan fazla araçla günlük ihtiyaçları karşılamaya çalışıyor. Aynı zamanda İngiltere, Portekiz, Amerika, İtalya ve daha birçok ülkeden gençler isteyerek destek veriyor.

Gönüllüler kamplarda çocuklar için günübirlik oyunlar ve eğlence etkinlikleri düzenliyor.

Sahada görev yapan 5 psikolog vatandaşlarımızla birebir görüşerek desteklerini veriyor. Kamplarda bebeği olan annelere, anne-bebek destek programı kapsamında haftalık emzirme, denetim, sağlık ve acil durum eğitimleri veriliyor.

Deprem bölgelerinde 60’tan fazla istekli ile çaresizlik analizi çalışmaları devam ediyor.

Dernek engelli, hamile ve yaşlı vatandaşları tespit ederek ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde cevap veriyor.

Devletin üstlendiği bu ağır ve güç yükü hafifletmek istediklerini vurgulayan Dayanışma, Saygı ve Müdafaa Derneği, amaçlarının kamplardaki yaşam kalitesini desteklemek olduğunu belirtti.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu