Haber

Emine Erdoğan’dan BM Sıfır Atık Danışma Kurulu’nun ilk resmi toplantısına ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, başkanlığını yaptığı Birleşmiş Milletler (BM) Sıfır Atık Danışma Kurulu’nun ilk resmi toplantısında, sıfır atık konusunda üstün çaba ortaya koyan üyelerle yol haritasını belirlediklerini belirtti. , “Küresel Sıfır Atık Hareketi’nin nihai ideali, “Atıksız yaşam taahhüdümüz dünyanın her köşesine ulaşana kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

Emine Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda

Eylül ayında New York’ta ve daha önce de çevrimiçi bir tanıtım toplantısında beklentileri, önerileri ve görüşleri hakkında fikir alışverişinde bulunduklarını belirten Erdoğan, “Bugün başkanlığını yaptığım ilk resmi toplantımızda değerli yönetim kurulu üyelerimizle yol haritamızı belirledik. Sıfır atık konusunda üstün bir çaba gösteren Global, “Sıfır Atık Hareketi’nin nihai ideali olan atıksız yaşam çağrımız dünyanın her köşesine ulaşana kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” cümle.

Bu amaçla Küresel Sıfır Atık Uygun Niyet Beyanı’nı bir kez daha imzalayan Erdoğan, çözüm için harekete geçme kararlılıklarını vurgulayan konsey üyelerine teşekkür ederek, toplantının Türkiye ve dünya için hayırlı olmasını diledi.

Paylaşımda toplantıdan fotoğraflar da yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu